مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 25 راه افزایش فالوور واقعی اینستاگرام (آپدیت جدید)

چگونه میتوانیم در اینستاگرام فالوور جذب کنیم؟

همانطور که میدانیم، شرکت اینستاگرام (همانند شرکت گوگل) الگوریتم ها و قوانینی طراحی کرده است که شما میتوانید با پیروی از آنها روز به روز افزایش فالوور دهید، ولی اگر هم کم کاری کنید اینستاگرام شما را جریمه کرده و پست های شما را به افراد کمی نشان میدهد.

پس برای افزایش فالوور واقعی باید نکاتی را رعایت کنید تا پیجتان مورد تایید اینستاگرام قرار گرفته و روز به روز بزرگتر و بهتر شود. پس هرچه سریعتر شروع کنیم!

1. برای خودتان استراتژی تعیین کنید.

به راستی مهمترین بخش شروع یک کاری قدم های اول آن کار هست، چون باید یک تصمیم درست و حسابی بگیرید و برای خودتان یک برنامه کاملی تهیه کنید.

اگر میخواهید در اینستاگرام موفق شوید باید یک استراتژی بسیار دقیقی داشته باشید ، باید تعیین کنید که روزانه چند بار پست بگذارید، همیشه باید سروقت پست بگذارید چون این کار میزان اهمیت شما را نسبت به کاربرانتان نشان میدهد. باید تعیین کنید که روی کدام قشر از جامعه باید بیشتر کار کنید ، باید دقیقا بدانید که چه میخواهید و چه کاری لازم است برای به دست آوردنش باید انجام دهید.

2. پروفایلتان را جذاب کنید.

به این نکته باید بسیار توجه داشته باشید که وقتی شخصی برای اولین بار پیج شما را میبیند، اولین جایی که میبیند پروفایل شماست؛ هرچه پروفایل شما جذابتر باشد ، افراد بیشتری برای دنبال کردن پیج شما ترغیب خواهند شد و برعکس، اگر پروفایل شما به حد کافی خوب نباشد افراد بسیار کمتری به پیج شما سر میزنند. پس اولین نکته ای که باید توجه کنید این است که:

پروفایل شما همانند خانه شماست، هرچقدر زیباتر باشد به مراتب مهمان های بیشتری خواهد آمد!

نکاتی که برای جذاب کردن پروفایلتان باید رعایت کنید:

1. عکس مناسبی برای پروفایل خود انتخاب کنید!

افزایش فالوور اینستاگرام نیاز به جلب توجه کاربرانتان دارد. برای این کار باید در انتخاب عکس پروفایل بسیار دقت کنید زیرا این دقیقا اولین تصویریست که مخاطب از پیج شما در ذهنش ذخیره خواهد کرد پس هرچه بهتر باشد خوبتر است!

افزایش فالوور با استفاده از انواع تصویر پروفایل اینستاگرامانواع تصویر پروفایل اینستاگرام

به این تصویر توجه داشته باشید، اگر پیجتان از لحاظ پروفایل مناسب باشد در این صورت راه های افزایش فالوور موثر خواهد بود ؛ در غیر اینصورت این کارها تاثیر کمتری خواهند داشت.

اگر پیج شما پیج شخصی است باید عکسی جذاب از خودتان را در آن قرار دهید و این میتواند عکسی از چهره تان یا عکس پرتره و یا… باشد.

ولی اگر پیج شما پیج کاری است باید بسیار دقت کنید و عکسی از لوگوی شرکت خود ا قرار دهید ، به یاد داشته باشید که اگر لوگوی شما بنظرتان لوگوی خوبی نیست باید کمی هزینه کنید و یک لوگوی جذابی برای خودتان درست کنید.

2. نام و بیوگرافی خوبی بنویسید!

افزایش فالوور با پروفایل اینستاگرامپروفایل اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام نیاز به پایه و اساس قوی هست که نام و بیوگرافی مناسب میتواند یکی از آنها باشد.

پس از این که مخاطب تصویر پروفایل شما را میبیند ، دومین نکته ای که دقت میکند نام شما و بیوگرافی تان هست، اگر بتوانید نام و بیوگرافیتان را بهبود دهید در این صورت راه های افزایش فالوور موثرتر خواهند بود.

در بخش نام در پروفایل میتوانید نام خودتان یا شرکتتان را قرار دهید ولی برای اینکه پروفایل بهتری داشته باشید باید بیوگرافی خوبی بنویسید؛ استفاده کردن از ایموجی و اعداد نیز میتواند بیوگرافی شما را جذابتر کند، چون مستقیما نظر کاربر را جذب میکند.

و آخرین نکته درباره پروفایل اینستاگرام این است که ، همانطور که در تصویر هم مشاهده میکنید ، میتوانید در زیر بیوگرافیتان لینک وبسایتت و یا کانال تلگرامی ویا… را قرار دهید.

3. پست های خوبی درست کنید!

توجه داشته باشید که اولویت اینستاگرام در قوانینش ، توجه ویژه شما به کاربرانتان است، چون هرچقدر به کاربرانتان توجه داشته باشید اینستاگرام نیز خوشحال خواهد شد! (چون تمام درآمد شرکت اینستاگرام از کاربرانش هست).

پس برای اینکه به کاربرانتان توجه کنید باید پست های خوبی بسازید.

افزایش فالوور با پست اینستاگرامپست اینستاگرام

برای اینکه پست های خوبی بسازید میتوانید خودتان دست به کار شوید و برای خودتان قالب درست کنید (میتوانید از قالب های آماده اینستاگرام استفاده کنید). و یا اینکه کار خودتان را به شرکت های تولید محتوا بسپارید تا برای شما تولید محتوا کنند. درسته که در این صورت باید پول خرج کنید ولی مزیت این کار این است که پست های پیج شما توسط افراد حرفه ای در این زمینه درست خواهند شد و این میتواند بسیار زیباتر از چیزی باشد که شما خودتان درست خواهید کرد!

اهمیت پست خوب در این است که اگر شما منبع خوبی داشته باشید ولی نتوانید خوب تولید محتوا کنید ( و چونن در ایران قانون کپی رایت وجود ندارد) افراد دیگری میتوانند به راحتی ایده شما را دزدیده و آنها تولید محتوا کنند.

4. کپشن خوبی بنویسید.

یکی از مهمترین بخش پست، بخش توضیحات آن یا همان کپشن آن میباشد. باید توجه داشته باشید که وقتی شما پست جدیدی میگذارید فقط سطر اول کپشن شما دیده میشود، پس حتما طوری کپشن بنویسید که سطر اول آن مخاطب را برای خواندن ادامه آن ترغیب کند.

از طرفی اینستاگرام به پست هایی اهمیت میدهد که بازدید کنندگان بیشتر روی آن پست مکث کرده باشند زیرا این نشان دهنده این است که کاربر واقعا پست شما را چند بار میبیند و کپشن آنرا میخواند. پس هرچقدر میتوانید کپشن مناسبی بنویسید.

هنگامی که کپشن مینویسید از اعداد و ارقام و همچنین از ایموجی استفاده کنید؛ طبق آمار، متن هایی که دارای ایموجی و اعداد هستند کاربر را بیشتر به خواندن ادامه متن ترغیب خواهند کرد.

5. از هشتگ # استفاده کنید.

افزایش فالوور با استفاده از هشتگهشتگ

هشتگ یکی از بهترین ابزارها برای افزایش فالوور پیج شماست، اگر شما بتوانید از هشتگ بصورت درست استفاده کنید میتوانید کاربران پیجتان را روز به روز افزایش فالوور دهید.

اینستاگرام قوانین خاصی را برای استفاده کردن از هشتگ وضع کرده است ، برای مثال حداکثر تعداد هشتگ برای یک پست 3 عدد هست ولی افرادی دیده میشوند که ده ها هشتگ بی ربط میگذارند.

6. از لوکیشن استفاده کنید!

لوکیشن یکی از بهترین قابلیت های اینستاگرام است که میتوانید از آن برای افزایش فالوور پیجتان استفاده کنید. برای این کار کافی است هنگام پست گذاشتن لوکیشن یک محلی را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اگر از لوکیشن های پر مخاطب و بی جا استفاده کنید هیچ بازدید کننده ای به پیج شما نخواهد آورد. پس برای بازدهی بیشتر باید از لوکیشن های کم مخاطب و درستی استفاده کنید.

برای مثال اگر اهل آبادان باشید باید از لوکیشن آبادان استفاده کنید نه برزیل ????

7. به هیچ وجه فالوور فیک نخرید!

اگر میخواهید به خودتان ضربه بزنید فالوور فیک بخرید، به همین سادگی!

اینستاگرام بشدت با فالوور فیک مخالف هست و اگر شما برای پیجتان فالوور فیک بخرید اینستاگرام پیج شما را جریمه خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: فالوور فیک چیست و چرا نباید از آن استفاده کنیم؟

من میخواهم پیجم علامت کیلو (یا همان k) داشته باشد پس باید چه کاری انجام دهم؟

اگر از صفر شروع میکنید و بشدت میخواهید پیجتان علامت کیلو (k) داشته باشد میتوانید مستقیما پیج اینستاگرامی بخرید؛ البته خریدن پیج اینستاگرام نیز دارای قوانین خاصی میباشد که اگر رعایت نکنید ممکن است بر سرتان کلاه بگذارند.

8. از استوری اینستاگرام استفاده کنید.

افزایش فالوور با استفاده از استوری اینستاگراماستوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام بهترین قابلیت برای نگهداری کاربرانتان است که پس از 24 ساعت حذف میشود. شما میتوانید با استفاده از این قابلیت روزانه استوری هایی قرار دهید، این کار باعث میشود که کاربرانتان روزانه پیج شما را پیگیری کنند و از آنفالو کردن پیج شما صرف نظر کنند.

یکی از مزیت های استوری نسبت به پست، تمام صفحه بودن آن است. سایز استوری اینستاگرام 1920 * 1080 پیکسل هست که میتوانید از این محیط نهایت استفاده را ببرید.

9. پیجتان را بیزینسی کنید.

افزایش فالوور با بیزینس پیج کردن اینستاگرامبیزینس پیج اینستاگرام

قابلیت بیزینس پیج اینستاگرام یک قابلیت فوق العاده زیبا برای تحلیل پیشرفت پیجتان است که اگر بتوانید از آن استفاده کنید میتوانید روزانه پیشرفت پیجتان را ببینید و اطلاعات بسیار جزئی و دقیقی از پیجتان داشته باشید.

این قابلیت توسط خود شرکت اینستاگرام برای بهبود بخشیدن به پیج های کاری یا همان بیزینسی ایجاد شده است که برای شما اطلاعاتی نظیر تعداد بازدید هر پست ، تعداد اشتراک گذاری آن ، تعداد سیو ، تعداد کاربران آقا و خانم پیج شما ، مکان های بازدید کننده های شما ، بازه سنی آنها و… خواهد داد.

10. استفاده کردن از سایر شبکه های اجتماعی

افزایش فالوور با شبکه سازی در شبکه های اجتماعیشبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی همانند ریشه های یک درخت هستند که به یک دیگر متصل اند، اگر کاربران شما ببینند که شما نه تنها در اینستاگرام بلکه در سایر شبکه های اجتماعی نیز فعالیت میکنید ، بیشتر به کسب و کار شما علاقه مند خواهند شد.

از طرفی اگر اینستاگرام بفهمد که شما در سایر شبکه های اجتماعی نیز فعالیت میکنید، کسب و کار شما و همچنین شرکت شما را معتبر میشناسد و شما را در مسیر پیشرفت قرار میدهد؛ به دلیل اینکه شما راه های ارتباطی بیشتری با کاربران خود گذاشته اید و این کار برای پیج شما بسیار سودمند خواهد بود.

11. رفتار کاربران خود را تحلیل کنید!

پس از اینکه پیج خودتان را بیزینسی کردید میتوانید رفتار کاربرانتان را تحلیل کنید ، مثلا میتوانید ببینید که کاربرانتان در چه ساعاتی آنلاین شده و در چه ساعاتی آفلاین میشوند. میتوانید بدانید که چند درصد از کاربرانتان آقا و خانم هستند و یا بازه سنی آنها چقدر است و…

خب این به چه دردی میخورد؟

اگر اطلاعاتی در باره رفتار کاربرانتان داشته باشید میتوانید به راحتی بازدید خود را بالا ببرید؛ برای مثال اگر پیج شما پیج زیور آلات هست در این صورت میتوانید بیشتر روی جذب خانم ها تمرکز کنید، و یا اینکه اگر پیج شما دارای کاربران زیادی هستند که سنشان در بازه 30 الی 40 هست، در این صورت میدانید که این کاربران تقریبا پس از ساعت 9 شب آنلاین میشوند چون تازه از کار برمیگردند و یا اگر بدانید پیج شما دارای کاربرانی جوانتر است بهتر است منتظر بمانید تا کاربرانتان از مدرسه یا دانشگاه برگردند تا بعد پست بگذارید و…

12. از ربات اینستاگرام استفاده کنید.

افزایش فالوور با ربات اینستاگرامربات اینستاگرام

یکی از راه های افزایش فالوور اینستاگرام ، افزایش فالوور با استفاده از ربات اینستاگرام میباشد.

اگر شما وقت کافی دارید میتوانید خودتان دست به کار شوید و هم پست ایجاد کنید و هم برای پیجتان کاربر جذب کنید ، ولی اگر وقت کافی ندارید میتوانید ربات اینستاگرام بخرید ؛ زیرا ربات اینستاگرام به تنهایی میتواند برای شما کاربر جذب کند و شما با خیال راحت به کار های دیگر خود رسیدگی کنید.

مزیتی که ربات اینستاگرام دارد بسیار زیاد است، اول اینکه اگر خودتان دست به کار شوید حداکثر میتوانید روزانه 8 الی 12 ساعت روی پیجتان وقت بگذارید و اینکه زود خسته میشوید و نا امید میشوید ، ولی اگر از ربات استفاده کنید؛ ربات برای شما 24 ساعته بدون خستگی کار میکند و اینکه بازدهی بسیار زیادی نسبت به کارکرد شما خواهد داشت.

دومین مزیت استفاده کردن از ربات بدون اینترنت بودن آن میتواند باشد ، یعنی اگر شما بخواهید خودتان دست به کار شوید باید ماهانه چند گیگ اینترنت مصرف کنید ولی اگر از ربات اینستاگرام استفاده کنید کافی است یک بار بخرید و دیگر ربات با خیال راحت و بدون اینترنت برای شما کار خواهد کرد.

13. پست های چالشی ویروسی درست کنید!

افزایش فالوور با پست های چالشی ویروسیپست های چالشی اینستاگرام

آیا تابحال دیده اید که در اینستاگرام توسط دوستانتان به مسابقات و یا چالش هایی دعوت شده باشید و یا شما را در زیر پستی چالشی منشن کرده باشند؟

این جور پست ها و مسابقات بصورت ویروسی خیلی سریع پخش میشوند و افراد زیادی را بر پیج شما جذب میکنند.اگر شما هم بتوانید یکی از این مسابقات را راه اندازی کنید برای پیج شما بسیار خوب خواهد بود زیرا پیج شما خیلی خیلی سریع پیشرفت خواهد کرد. (البته اگر درست اجرا کنید!).

برای این کار میتوانید در گوگل و یا در خود اینستاگرام جستجو و تحقیق کنید.

14. با پیج های هم نوع خود تعامل داشته باشید!

افزایش فالوور - تبریک شرکت مرسدس به شرکت بی ام و به خاطر صد سالگی اش.

البته این به سیاست کاری شما بستگی دارد، اگر بخواهید میتوانید با پیج های رقیبتان تعامل داشته باشید ، همانطور که در تصویر نیز میبینید رقابت باعث پیشرفت شما خواهد شد.

میتوانید راه و روش ها و ایده های رقیبانتان را بررسی کنید و ببینید که چه کارهایی بهتر از آنها میتوانید انجام دهید و یا اینکه چه کار هایی بد تر از آنها انجام داده اید آنها را اصلاح کنید. در این صورت باید خودتان بدون تعامل پیش بروید.

15. پیوسته و زمانبندی شده پست بگذارید.

برای اینکه توجه اینستاگرام را جذب کنید باید بصورت پیوسته پست بگذارید و پست هایتان را بصورت زمانبندی شده مدیریت کنید؛ برای مثال نباید توی روز اول سه پست و توی روز دوم دو پست بگذارید.

و نکته دوم این است که باید به زمان پست گذاریتان نیز توجه داشته باشید، برای مثال هرروز راس ساعت هشت پست بگذارید؛ در این صورت الگوریتم های اینستاگرام پیج شما را به صورت مرتب چک میکنند و پس از مدتی میبینید که پست هایتان به اکسپلور نیز رفته اند.

باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر میخواهید به مسافرت بروید و دسترسیتان بصورت موقت به اینترنت ، قطع میشود باید پست هایتان را از قبل درست کرده و به دوستانتان بدهید و یا میتوانید از طریق ربات اینستاگرام پست های زمانبندی شده بفرستید.

میتوانید تمام پست های یک هفته را به صورت زمانبندی شده ، مرتب درست کنید و با خیال راحت به سفر بروید!

16. تبلیغات بخرید.

افزایش فالوور با تبلیغات در اینستاگرام

یکی دیگر از راه های افزایش فالوور اینستاگرام ؛ افزایش فالوور از طریق تبلیغات در اینستاگرام میباشد.

اکثر افراد به تبلیغات هیچ علاقه و اعتقادی ندارند و از دید آنها تبلیغات هزینه اضافی محسوب میشود، ولی از زبان بیشتر افراد ثروتمند و سرکرده جهان بارها و بارها شنیده شده است که تبلیغات یک سرمایه گذاری است نه هزینه!

اگر بتوانید تبلیغات را بصورت درست و هدفمند انجام دهید شاهد پیشرفت چشمگیر کسب و کارتان خواهید شد.

شرکت های بزرگی همچون پپسی دیده میشوند که یکی از بزرگترین برند های جهان هستند ولی با این وجود باز هم میلیون ها دلار برای تبلیغات به مسی پول میدهند تا چندین ثانیه فقط نام برند شناخته خود را دوباره در میان عموم جامعه پررنگ تر کنند.

میتوانید چندین پیج در زمینه خودتان را بررسی کرده و با صرف هزینه کم از آنها تبلیغات بگیرید. برای این کار کافیست در خود اینستاگرام کلمه تبلیغات را جستجو کنید.

17. در وبسایت خود پیجتان را معرفی کنید.

اگر وبسایت یا وبلاگ دارید میتوانید لینک پیجتان را در داخل یک بنر معرفی کنید، این کار میتواند بازدهی بسیار خوبی برای پیجتان داشته باشد.

اگر این کار را انجام دهید علاوه بر اینکه بازدهی خوبی خواهید داشت، از طرف خود اینستاگرام نیز پیج معتبری محسوب میشوید زیرا علاوه بر اینکه هر روز در اینستاگرام فعال هستید، توسط سایر پلتفرم ها نیز کسب و کار خودتان را پی گیری میکنید.

18. از تبلیغات آفلاین صرف نظر نکنید.

اگر کسب و کارتان را بصورت سنتی نیز ادامه میدهید میتوانید از این طریق نیز خودتان را (خودتان) تبلیغات کنید.

برای مثال میتوانید در کارت های تجاری خود و یا بنر های خود ویا… نام پیجتان را قرار دهید و اینکه دوستانتان و یا فامیلتان را به دنبال کردن پیج اینستاگرامتان دعوت کنید.

19. برای دنبال کنندگانتان در اینستاگرام پیشنهاد ویژه ارائه دهید.

اگر کسب و کار شما طوری است که برای مشتریان خود کالایی میفروشید و یا خدماتی ارائه میدهید میتوانید برای دنبال کنندگان در اینستاگرام پیشنهاد ویژه ارائه بدید.

برای مثال به پنج نفر از دنبال کنندگانتان که بصورت مرتب از شما خرید میکنند و یا از خدمات شما استفاده میکنند ، میتوانید تخفیف بدهید ، در این صورت این افراد وابستگی بیشتری به برند شما خواهند داشت.

همانطور که در بخش تبلیغات گفتم ، برای تخفیف به چشم هزینه نگاه نکنید، شرکت هایی مثل اسنپ و یا دیجی کالا که غول هایی در زمینه خود محسوب میشوند نیز برای مشتریانشان که بصورت مرتب از آنها خرید میکنند ، تخفیفات ویژه ای قائل میشوند.

20. از حاشیه دوری کنید.

یادتان باشد که در کسب و کارتان چه آنلاین و چه آفلاین باید هیچ تبعیضی نداشته باشید.

برای شما هر فرد این دنیا فقط و فقط میتواند به عنوان یک مشتری باشد. یادتان باشد که فرقی نمیکند به کی خدمات میدهید،

چه سیاه چه سفید ، چه فقیر و چه پولدار؛ باید برای تمامی افراد جامعه به یک اندازه احترام بگذارید.

نباید برای یک واقعه یا اتفاق با پیجتان نظر بدهید زیرا شما به عنوان یک نفر نیستید شما یک برند هستید، اگر هم مشتاق نظر دهی هستید میتوانید برای خودتان پیج جداگانه ای بسازید و با آن نظر بدهید.

اینها تمامی نکاتی هستند که به فکر بنده رسیدند ، اگر شما نکات دیگری را میدانید در بخش نظرات ارائه دهید تا در آینده آن نکات را نیز در این مقاله اضافه کنیم و مورد استفاده عموم قرار دهیم.


فرم ارسال نظر

  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده